Gyermekhét 1. nap

A reggelt arcfestéssel, csillámtetkózással indítottuk, a gyermekek nagy örömére. A délelőtt folyamán Huszti apuka idén is meglepte az óvodásokat Mcdonalds Happy Meal menüvel, melyet jóízűen fogyasztottak a gyermekek. Az Ákom Bákom Bábcsoport: Három nyúl című előadását láthattuk a délelőtt további részében. Az előadók játékos hanghasználata, az igényesen elkészített, kedves bábok, valamint az éneklő figurák különleges mesevilágot teremtettek. A bábelőadás felszabadult, jókedvű hangulatot adott a hét kezdetének, és szép közös élménnyel indította el a programsorozatot.

Gyermekhét 2. nap – Tűzoltók és akadálypálya

A gyermekhét második napja izgalmasan indult minden gyermek és felnőtt számára óvodánkban. A keddi nap témája a tűzoltóság volt, amely rengeteg élményt és különleges programot tartogatott a gyermekek számára.

A reggelt egy játékos tűzriadó gyakorlattal kezdtük, amely során a gyerekek megismerkedhettek azzal, hogyan kell biztonságosan viselkedni ilyen helyzetben. Ezután izgatottan vártuk az Alcsútdobozi Önkéntes Tűzoltó Egyesület érkezését, akik nagy örömmel fogadták a kíváncsi gyermekeket.

A program során három különböző állomáson vehettek részt az óvodások. A focipályán felállított ügyességi akadálypálya nagy sikert aratott: a gyermekeknek különböző feladatokat kellett teljesíteniük, majd a pálya végén „égő házat” oltottak el babzsák “vízzel”.

A második állomáson a gyerekek kipróbálhatták a puttonyfecskendő használatát is. Nagy lelkesedéssel irányították a vizet a poharakból készített „tüzekre”, miközben játékosan tapasztalhatták meg a tűzoltók munkáját.

A harmadik állomás talán az egyik legnagyobb élményt jelentette számukra: a gyermekek felülhettek a tűzoltóautóra, amellyel tettek egy kört a faluban. Emellett lehetőségük volt kipróbálni a tömlőgurítást, valamint felpróbálhatták a tűzoltóruhát és a sisakot is.

Ez a különleges nap nemcsak sok vidám pillanatot szerzett a gyerekeknek, hanem játékos formában segített megismerni a tűzoltók fontos és segítő munkáját is. Ezúton is hálásan köszönjük az önkéntes tűzoltók lelkes közreműködését és segítségét, akik felejthetetlen élménnyel gazdagították a gyermekhetet, az anyukáknak a sok finom palacsintát.

Gyermekhét 3. nap – kirándulás Felsőlajosra a Magán Zoo-ba

A gyermekhét harmadik napján óvodánk kis-, középső- és nagycsoportos gyermekei közösen kirándultak busszal a Magán Zoo területére. Már az utazás is nagy élményt jelentett a gyerekek számára, akik izgatottan várták, hogy megismerhessék az állatkert különleges lakóit.

A látogatás során rengeteg állatot láthattunk, amelyek nagy örömet szereztek a gyerekeknek. A kirándulás egyik legizgalmasabb és legkülönlegesebb programja a kis oroszlán etetése volt, amelyet a gyerekek ámulattal figyeltek végig. Ez a ritka és különleges látvány mindenki számára felejthetetlen élményt nyújtott.

A gyerekek számára különösen érdekes volt, hogy sok állatnak született kölyke, így testközelből figyelhették meg az állatcsaládokat is. A kis állatok látványa még varázslatosabbá és emlékezetesebbé tette a kirándulást.

A nap folyamán sok közös élménnyel gazdagodtak a gyermekek, együtt fedezték fel az állatkertet, beszélgettek az állatokról, és örömmel osztották meg egymással tapasztalataikat (na meg persze az otthonról hozott kis elemórzsiákat). A jó hangulat, a sok látnivaló és az új élmények mindenki számára különleges nappá tették ezt a gyermeknapi kirándulást. Köszönjük a busz felajánlást Szakács apukának.

Gyermekhét 4. nap – Űrkalandok az Utazó Planetáriummal

A gyermekhét 4. napján egy különleges űrutazásban lehetett részünk az Utazó Planetárium jóvoltából, majd ízletes fagylaltot nyalogathattunk a település fagyizójában. Köszönjük a felajánlást Csepeli Árpádnak.